Buy PT75R-1550HM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT75R-1550HM
Part No PT75R-1550HM
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 75UH 10.6A 25 MOHM TH
Data sheet
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:75µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):0.640" (16.26mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):25 mOhm Max
Operating Temperature:-
Current Rating:10.6A
Packaging:Bulk
Detailed Description:75µH Unshielded Toroidal Inductor 10.6A 25 mOhm Max Radial
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:1.550" Dia (39.37mm)