Buy PT75R-900 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
PT75R-900
Part No PT75R-900
Manufacturer API Delevan
Description FIXED IND 75UH 3.9A 60 MOHM TH
Data sheet
Tolerance:±15%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:75µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Height - Seated (Max):-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):60 mOhm Max
Operating Temperature:-
Current Rating:3.9A
Packaging:Bulk
Detailed Description:75µH Unshielded Toroidal Inductor 3.9A 60 mOhm Max Radial
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.900" Dia x 0.360" W (22.86mm x 9.14mm)