Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NP04SZB4R7N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NP04SZB4R7N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NP04SZB4R7N
| Part No | NP04SZB4R7N |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 4.7UH 1.6A 100 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±30% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 4.7µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.079" (2.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 27MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 100 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 1.6A |
| Current - Saturation: | 1.8A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Detailed Description: | 4.7µH Shielded Inductor 1.6A 100 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm) |
| Series: | N, P Type |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | - |
| Other Names: | 587-1680-6 |
Introduce
We can supply NP04SZB4R7N , send us a request quote to request NP04SZB4R7N pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NP04SZB4R7N.The price and lead time for NP04SZB4R7N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NP04SZB4R7N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







