Buy NP04SB470M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NP04SB470M
Part No NP04SB470M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 47UH 800MA 320 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:47µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:8MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):320 mOhm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:800mA
Current - Saturation:380mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:47µH Shielded Inductor 800mA 320 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)