Buy NP04SZB220M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NP04SZB220M
Part No NP04SZB220M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 22UH 770MA 300 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:22µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:10MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):300 mOhm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:770mA
Current - Saturation:770mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Detailed Description:22µH Shielded Inductor 770mA 300 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)