Buy NP04SB3R3N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NP04SB3R3N
Part No NP04SB3R3N
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 3.3UH 2.6A 36 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:3.3µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.079" (2.00mm)
Frequency - Self Resonant:40MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):36 mOhm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:2.6A
Current - Saturation:1.3A
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:3.3µH Shielded Inductor 2.6A 36 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)