Buy NP04SA330M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NP04SA330M
Part No NP04SA330M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 33UH 1.2A 160 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:33µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:12MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):160 mOhm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:1.2A
Current - Saturation:440mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:33µH Shielded Inductor 1.2A 160 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)