Buy NP04SA100M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NP04SA100M
Part No NP04SA100M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 10UH 2.2A 52 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:10µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:20MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):52 mOhm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:2.2A
Current - Saturation:900mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Cut Tape (CT)
Detailed Description:10µH Shielded Inductor 2.2A 52 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)