Buy NP04SA220M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NP04SA220M
Part No NP04SA220M
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 22UH 1.5A 110 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:22µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.118" (3.00mm)
Frequency - Self Resonant:13MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):110 mOhm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:1.5A
Current - Saturation:530mA
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:22µH Shielded Inductor 1.5A 110 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)