Buy SC3DM-681 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SC3DM-681
Part No SC3DM-681
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 680UH 350MA 2.5 OHM
Data sheet
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:680µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):2.5 Ohm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:350mA
Current - Saturation:11mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:680µH Shielded Inductor 350mA 2.5 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)