Buy SC3DF-151 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SC3DF-151
Part No SC3DF-151
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 150UH 330MA 4.13 OHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:150µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):4.13 Ohm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:330mA
Current - Saturation:170mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:150µH Unshielded Wirewound Inductor 330mA 4.13 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)