Buy SC3DF-330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SC3DF-330
Part No SC3DF-330
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 33UH 720MA 903 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:33µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):903 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:720mA
Current - Saturation:370mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:33µH Unshielded Wirewound Inductor 720mA 903 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)