Buy SC3DM-472 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SC3DM-472
Part No SC3DM-472
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 4.7MH 120MA 18.1 OHM
Data sheet
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:4.7mH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):18.1 Ohm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:120mA
Current - Saturation:4mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:4.7mH Shielded Inductor 120mA 18.1 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)