Buy SC3DM-101 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SC3DM-101
Part No SC3DM-101
Manufacturer Bel
Description FIXED IND 100UH 800MA 650 MOHM
Data sheet
Tolerance:±30%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:100µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.122" (3.10mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):650 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Current Rating:800mA
Current - Saturation:32mA
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:-
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:100µH Shielded Inductor 800mA 650 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Shielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.256" L x 0.173" W (6.50mm x 4.40mm)