Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VBR47M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VBR47M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAV35VBR47M
| Part No | LAV35VBR47M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 470NH 910MA 130 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 130 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 910mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tray |
| Detailed Description: | 470nH Unshielded Inductor 910mA 130 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Series: | LA, V Type |
| Q @ Freq: | 50 @ 25.2MHz |
| Type: | - |
| Other Names: | LA LAV 35VB R47M |
Introduce
We can supply LAV35VBR47M , send us a request quote to request LAV35VBR47M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LAV35VBR47M.The price and lead time for LAV35VBR47M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LAV35VBR47M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





