Buy LAV35VB680K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAV35VB680K
Part No LAV35VB680K
Manufacturer Taiyo Yuden
Description FIXED IND 68UH 170MA 2.8 OHM TH
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:68µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
Frequency - Self Resonant:8.5MHz
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):2.8 Ohm Max
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Current Rating:170mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Radial
Material - Core:-
Mounting Type:Through Hole
Packaging:Tray
Detailed Description:68µH Unshielded Inductor 170mA 2.8 Ohm Max Radial
Inductance Frequency - Test:2.52MHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Series:LA, V Type
Q @ Freq:50 @ 2.52MHz