Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VBR39M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VBR39M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAV35VBR39M
| Part No | LAV35VBR39M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 390NH 940MA 120 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 390nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 130MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 120 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 940mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tray |
| Detailed Description: | 390nH Unshielded Inductor 940mA 120 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Series: | LA, V Type |
| Q @ Freq: | 50 @ 25.2MHz |
| Type: | - |
| Other Names: | LA LAV 35VB R39M |
Introduce
We can supply LAV35VBR39M , send us a request quote to request LAV35VBR39M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LAV35VBR39M.The price and lead time for LAV35VBR39M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LAV35VBR39M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





