Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VB331J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VB331J with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAV35VB331J
| Part No | LAV35VB331J |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 330UH 95MA 13 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 330µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 4.2MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 13 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 95mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tray |
| Detailed Description: | 330µH Unshielded Inductor 95mA 13 Ohm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 796kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Series: | LA, V Type |
| Q @ Freq: | 50 @ 796kHz |
| Type: | - |
| Other Names: | LA LAV 35VB 331J |
Introduce
We can supply LAV35VB331J , send us a request quote to request LAV35VB331J pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LAV35VB331J.The price and lead time for LAV35VB331J depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LAV35VB331J.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





