Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VBR27M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy LAV35VBR27M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
LAV35VBR27M
| Part No | LAV35VBR27M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 270NH 980MA 100 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 270nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.315" (8.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 160MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 100 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 980mA |
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tray |
| Detailed Description: | 270nH Unshielded Inductor 980mA 100 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 25.2MHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.236" Dia (6.00mm) |
| Series: | LA, V Type |
| Q @ Freq: | 50 @ 25.2MHz |
| Type: | - |
| Other Names: | LA LAV 35VB R27M |
Introduce
We can supply LAV35VBR27M , send us a request quote to request LAV35VBR27M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number LAV35VBR27M.The price and lead time for LAV35VBR27M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part LAV35VBR27M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





