Buy CDR95NP-4R7MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDR95NP-4R7MC
Part No CDR95NP-4R7MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 4.7UH 5.8A 15.5 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:6.4A
Detailed Description:4.7µH Unshielded Wirewound Inductor 5.8A 15.5 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Inductance:4.7µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Series:CDR95
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):15.5 mOhm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:5.8A