Buy CDR95NP-150MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDR95NP-150MC
Part No CDR95NP-150MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 15UH 3A 46.8 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:3.5A
Detailed Description:15µH Unshielded Wirewound Inductor 3A 46.8 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Inductance:15µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Series:CDR95
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):46.8 mOhm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:3A