Buy CDR95NP-100MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDR95NP-100MC
Part No CDR95NP-100MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 10UH 3.5A 35.4 MOHM
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:4A
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:10µH Unshielded Wirewound Inductor 3.5A 35.4 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Inductance:10µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Series:CDR95
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):35.4 mOhm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:3.5A