Buy CDR95NP-331MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDR95NP-331MC
Part No CDR95NP-331MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 330UH 550MA 1 OHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:800mA
Detailed Description:330µH Unshielded Wirewound Inductor 550mA 1 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Inductance:330µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Series:CDR95
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):1 Ohm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:550mA