Buy CDR95NP-2R2MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDR95NP-2R2MC
Part No CDR95NP-2R2MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 2.2UH 7A 11.3 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Current - Saturation:9.4A
Detailed Description:2.2µH Unshielded Wirewound Inductor 7A 11.3 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Inductance:2.2µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)
Series:CDR95
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):11.3 mOhm Max
Type:Wirewound
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:7A