Buy CDR95NP-330MC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CDR95NP-330MC
Part No CDR95NP-330MC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 33UH 2A 102 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±20%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:33µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.205" (5.20mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):102 mOhm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:2A
Current - Saturation:2.4A
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:33µH Unshielded Inductor 2A 102 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:100kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.508" L x 0.370" W (12.90mm x 9.40mm)