Buy CD75NP-820KC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CD75NP-820KC
Part No CD75NP-820KC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 82UH 780MA 370 MOHM
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:82µH Unshielded Inductor 780mA 370 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:2.52MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:82µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Series:CD75
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):370 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:780mA