Buy CD75NP-391KC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CD75NP-391KC
Part No CD75NP-391KC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 390UH 360MA 1.77 OHM
Data sheet
Tolerance:±10%
Detailed Description:390µH Unshielded Inductor 360mA 1.77 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Inductance:390µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Series:CD75
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):1.77 Ohm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:360mA