Buy CD75NP-331KC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CD75NP-331KC
Part No CD75NP-331KC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 330UH 400MA 1.26 OHM
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:330µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):1.26 Ohm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:400mA
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:330µH Unshielded Inductor 400mA 1.26 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)