Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy CD75-B2GA331KYGKA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy CD75-B2GA331KYGKA with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CD75-B2GA331KYGKA
| Part No | CD75-B2GA331KYGKA |
|---|---|
| Manufacturer | TDK Corporation |
| Description | CAP CER 330PF 440VAC RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Safety |
|---|---|
| Tolerance: | ±10% |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Thickness (Max): | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 330pF ±10% 440VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc |
| Lead Style: | Formed Leads - Kinked |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Temperature Coefficient: | B |
| Height - Seated (Max): | 0.453" (11.50mm) |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Ratings: | X1, Y1 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.295" Dia (7.50mm) |
| Series: | CD |
| Capacitance: | 330pF |
| Features: | High Voltage |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 125°C |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply CD75-B2GA331KYGKA , send us a request quote to request CD75-B2GA331KYGKA pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number CD75-B2GA331KYGKA.The price and lead time for CD75-B2GA331KYGKA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part CD75-B2GA331KYGKA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





