Buy CD75NP-471KC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CD75NP-471KC
Part No CD75NP-471KC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 470UH 340MA 1.96 OHM
Data sheet
Tolerance:±10%
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Inductance:470µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
DC Resistance (DCR):1.96 Ohm Max
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:340mA
Packaging:Tape & Reel (TR)
Detailed Description:470µH Unshielded Inductor 340mA 1.96 Ohm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:1kHz
Shielding:Unshielded
Ratings:-
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)