Buy CD75NP-180KC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
CD75NP-180KC
Part No CD75NP-180KC
Manufacturer Sumida Corporation
Description FIXED IND 18UH 1.6A 100 MOHM SMD
Data sheet
Tolerance:±10%
Current - Saturation:-
Package / Case:Nonstandard
Material - Core:Ferrite
Mounting Type:Surface Mount
Packaging:Tape & Reel (TR)
Supplier Device Package:-
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Detailed Description:18µH Unshielded Inductor 1.6A 100 mOhm Max Nonstandard
Inductance Frequency - Test:2.52MHz
Shielding:Unshielded
Inductance:18µH
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Height - Seated (Max):0.217" (5.50mm)
Ratings:-
Frequency - Self Resonant:-
Email:info@shengyuic.com
Size / Dimension:0.307" L x 0.276" W (7.80mm x 7.00mm)
Series:CD75
Q @ Freq:-
DC Resistance (DCR):100 mOhm Max
Type:-
Operating Temperature:-40°C ~ 100°C
Current Rating:1.6A