Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 744136 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 744136 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
744136
| Part No | 744136 |
|---|---|
| Manufacturer | Wurth Electronics |
| Description | FIXED IND 346UH 3.8A 140 MOHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 346µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Height - Seated (Max): | - |
| Frequency - Self Resonant: | 3.3MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 140 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Current Rating: | 3.8A |
| Current - Saturation: | 1.5A |
| Package / Case: | Radial |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | 346µH Unshielded Toroidal Inductor 3.8A 140 mOhm Max Radial |
| Inductance Frequency - Test: | 10kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 1.220" Dia x 0.591" W (31.00mm x 15.00mm) |
| Series: | WE-SI |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Toroidal |
| Other Names: | 732-2280 |
Introduce
We can supply 744136 , send us a request quote to request 744136 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 744136.The price and lead time for 744136 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part 744136.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





