Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6870MZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6870MZ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SLA6870MZ
| Part No | SLA6870MZ |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC BRIDGE DRIVER PAR 24SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | AC Motors |
|---|---|
| Package / Case: | 24-SSIP Formed Leads |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 3A |
| Supplier Device Package: | 24-ZIP LF2171 |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Half Bridge (3) Driver AC Motors Power MOSFET 24-ZIP LF2171 |
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Load: | 400V (Max) |
| Interface: | Logic |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Peak Output: | 4.5A |
| Other Names: | SLA6870MZ DK |
| Technology: | Power MOSFET |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Typ): | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
Introduce
We can supply SLA6870MZ , send us a request quote to request SLA6870MZ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLA6870MZ.The price and lead time for SLA6870MZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SLA6870MZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






