Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6868MZ-LF2175 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6868MZ-LF2175 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SLA6868MZ-LF2175
| Part No | SLA6868MZ-LF2175 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC BRIDGE DRIVER PAR 24SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | AC Motors |
|---|---|
| Package / Case: | 24-SSIP Exposed Pad, Formed Leads |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 2.5A |
| Supplier Device Package: | 24-ZIP LF2175 |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Half Bridge (3) Driver AC Motors Power MOSFET 24-ZIP LF2175 |
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Load: | 400V (Max) |
| Interface: | Logic |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Peak Output: | 3.75A |
| Other Names: | SLA6868MZ LF2175 SLA6868MZ LF2175-ND SLA6868MZ-LF2175 DK |
| Technology: | Power MOSFET |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Typ): | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
Introduce
We can supply SLA6868MZ-LF2175 , send us a request quote to request SLA6868MZ-LF2175 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLA6868MZ-LF2175.The price and lead time for SLA6868MZ-LF2175 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SLA6868MZ-LF2175.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






