Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6816MZ LF2175 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6816MZ LF2175 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SLA6816MZ LF2175
| Part No | SLA6816MZ LF2175 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC MOTOR DRIVER DC 3PH 24SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Appliance |
|---|---|
| Package / Case: | 23-SSIP Exposed Pad, Formed Leads |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 23-SIP LF2175 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver IGBT Parallel 23-SIP LF2175 |
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Load: | 400V (Max) |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | AC, Synchronous |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Other Names: | SLA6816MZ LF2175 DK SLA6816MZ LF2175-ND SLA6816MZLF2175 |
| Current - Output: | 3A |
| Technology: | IGBT |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
Introduce
We can supply SLA6816MZ LF2175 , send us a request quote to request SLA6816MZ LF2175 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLA6816MZ LF2175.The price and lead time for SLA6816MZ LF2175 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SLA6816MZ LF2175.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





