Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6816MZLF2151 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6816MZLF2151 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SLA6816MZLF2151
| Part No | SLA6816MZLF2151 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC MOTOR DRIVER PAR 24SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | Appliance |
|---|---|
| Package / Case: | 23-ESIP Formed Leads |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 23-ZIP w/fin |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Motor Driver IGBT Parallel 23-ZIP w/fin |
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Load: | 400V (Max) |
| Interface: | Parallel |
| Step Resolution: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Motor Type - Stepper: | - |
| Motor Type - AC, DC: | AC, Synchronous |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Series: | - |
| Base Part Number: | SLA6816 |
| Other Names: | SLA6816MZLF2151 DK |
| Current - Output: | 3A |
| Technology: | IGBT |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
Introduce
We can supply SLA6816MZLF2151 , send us a request quote to request SLA6816MZLF2151 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLA6816MZLF2151.The price and lead time for SLA6816MZLF2151 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SLA6816MZLF2151.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






