Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6868MZ LF2171 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLA6868MZ LF2171 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SLA6868MZ LF2171
| Part No | SLA6868MZ LF2171 |
|---|---|
| Manufacturer | Sanken Electric Co., Ltd. |
| Description | IC MOTOR DRIVER DC 3PH 24SIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | AC Motors |
|---|---|
| Package / Case: | 24-SSIP Exposed Pad, Formed Leads |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Current - Output / Channel: | 2.5A |
| Supplier Device Package: | 24-SIP, LF2171 |
| Load Type: | Inductive |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Half Bridge (3) Driver AC Motors Power MOSFET 24-SIP, LF2171 |
| Voltage - Supply: | 13.5 V ~ 16.5 V |
| Voltage - Load: | 400V (Max) |
| Interface: | Logic |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Current - Peak Output: | 3.75A |
| Other Names: | SLA6868MZ LF2171 DK SLA6868MZ LF2171-ND SLA6868MZLF2171 |
| Technology: | Power MOSFET |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 150°C (TJ) |
| Rds On (Typ): | - |
| Fault Protection: | Current Limiting, Over Temperature, UVLO |
| Output Configuration: | Half Bridge (3) |
Introduce
We can supply SLA6868MZ LF2171 , send us a request quote to request SLA6868MZ LF2171 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLA6868MZ LF2171.The price and lead time for SLA6868MZ LF2171 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SLA6868MZ LF2171.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






