Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SBC822KJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SBC822KJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBC822KJ
| Part No | SBC822KJ |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 22K OHM 9W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22 kOhms ±5% 9W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 19 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.354" Square x 1.496" L (9.00mm x 38.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | SBC, CGS |
| Power (Watts): | 9W |
| Other Names: | 3-1623743-9 A137062 SBC822KJ-ND |
| Resistance: | 22 kOhms |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 350°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply SBC822KJ , send us a request quote to request SBC822KJ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SBC822KJ.The price and lead time for SBC822KJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SBC822KJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






