Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NR4018T150M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NR4018T150M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NR4018T150M
| Part No | NR4018T150M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 15UH 650MA 300 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 15µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.071" (1.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 19MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 300 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Current Rating: | 650mA |
| Current - Saturation: | 940mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 15µH Shielded Wirewound Inductor 650mA 300 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Series: | NR |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | LM NR 4018T 150M LM NR4018T 150M |
Introduce
We can supply NR4018T150M , send us a request quote to request NR4018T150M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NR4018T150M.The price and lead time for NR4018T150M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NR4018T150M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





