Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NR4010T470M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NR4010T470M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NR4010T470M
| Part No | NR4010T470M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 47UH 280MA 2.172 OHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 47µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 13MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 2.172 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Current Rating: | 280mA |
| Current - Saturation: | 240mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 47µH Shielded Wirewound Inductor 280mA 2.172 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Series: | NR |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-1657-2 LM NR 4010T 470M NR4010T470M-ND |
Introduce
We can supply NR4010T470M , send us a request quote to request NR4010T470M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NR4010T470M.The price and lead time for NR4010T470M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NR4010T470M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





