Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NR4012T220M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NR4012T220M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NR4012T220M
| Part No | NR4012T220M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 22UH 540MA 576 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 22µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 18MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 576 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Current Rating: | 540mA |
| Current - Saturation: | 510mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 22µH Shielded Wirewound Inductor 540mA 576 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Series: | NR |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-1660-2 LM NR 4012T 220M NR4012T220M-ND |
Introduce
We can supply NR4012T220M , send us a request quote to request NR4012T220M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NR4012T220M.The price and lead time for NR4012T220M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NR4012T220M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





