Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NR4012T471M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NR4012T471M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NR4012T471M
| Part No | NR4012T471M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 470UH SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Current - Saturation: | - |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470µH Shielded Wirewound Inductor Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Shielded |
| Inductance: | 470µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Series: | NR |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | LM NR 4012T 471M |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
Introduce
We can supply NR4012T471M , send us a request quote to request NR4012T471M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NR4012T471M.The price and lead time for NR4012T471M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NR4012T471M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





