Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NR4012T100M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NR4012T100M with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NR4012T100M
| Part No | NR4012T100M |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 10UH 770MA 288 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
|---|---|
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Breakdown: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Hardware Type: | 10µH |
| Frequency - Self Resonant: | 288 mOhm Max |
| Frequency - Test: | 28MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 740mA |
| Usage: | Shielded |
| Description: | FIXED IND 10UH 770MA 288 MOHM |
| Delay Time: | 100kHz |
| Polarization: | Nonstandard |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 120°C |
| Current Rating: | 770mA |
| Current - Saturation: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | NR4012T100M |
| Ratings: | - |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm) |
| Series: | NR |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-1659-2 LM NR 4012T 100M LMNR4012T100M NR4012T100M-ND |
| Expanded Description: | 10µH Shielded Wirewound Inductor 770mA 288 mOhm Max Nonstandard |
Introduce
We can supply NR4012T100M , send us a request quote to request NR4012T100M pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NR4012T100M.The price and lead time for NR4012T100M depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NR4012T100M.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





