Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK3030T3R3MMV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK3030T3R3MMV with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDKK3030T3R3MMV
| Part No | MDKK3030T3R3MMV |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3UH 1.35A 248 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Inductance: | 3.3µH |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 248 mOhm Max |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.35A |
| Current - Saturation: | 2A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 1.35A 248 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | MCOIL™, MD |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | LM MDKK3030T3R3MM V |
Introduce
We can supply MDKK3030T3R3MMV , send us a request quote to request MDKK3030T3R3MMV pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDKK3030T3R3MMV.The price and lead time for MDKK3030T3R3MMV depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDKK3030T3R3MMV.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





