Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK1616T2R2MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK1616T2R2MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDKK1616T2R2MM
| Part No | MDKK1616T2R2MM |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 2.2UH 1.65A 165 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | ±20% |
|---|---|
| RoHS Status: | Tape & Reel (TR) |
| Voltage - Breakdown: | 1616 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Hardware Type: | 2.2µH |
| Frequency - Self Resonant: | 165 mOhm Max |
| Frequency - Test: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 1.2A |
| Usage: | Shielded |
| Description: | FIXED IND 2.2UH 1.65A 165 MOHM |
| Delay Time: | 1MHz |
| Polarization: | Nonstandard |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.65A |
| Current - Saturation: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Manufacturer Part Number: | MDKK1616T2R2MM |
| Ratings: | - |
| Diameter - Shoulder: | - |
| Size / Dimension: | 0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm) |
| Series: | MCOIL™, MD |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | LM MDKK1616T2R2MM |
| Expanded Description: | 2.2µH Shielded Wirewound Inductor 1.65A 165 mOhm Max Nonstandard |
Introduce
We can supply MDKK1616T2R2MM , send us a request quote to request MDKK1616T2R2MM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDKK1616T2R2MM.The price and lead time for MDKK1616T2R2MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDKK1616T2R2MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





