Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK3030T3R3MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK3030T3R3MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDKK3030T3R3MM
| Part No | MDKK3030T3R3MM |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 3.3UH 1.25A 265 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 3.3µH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 265 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.25A |
| Current - Saturation: | 2A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 3.3µH Shielded Wirewound Inductor 1.25A 265 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm) |
| Series: | MCOIL™, MD |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4106-2 LM MDKK3030T3R3MM |
Introduce
We can supply MDKK3030T3R3MM , send us a request quote to request MDKK3030T3R3MM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDKK3030T3R3MM.The price and lead time for MDKK3030T3R3MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDKK3030T3R3MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





