Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK2020TR47MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK2020TR47MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDKK2020TR47MM
| Part No | MDKK2020TR47MM |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 470NH 2.2A 46 MOHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 46 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 2.2A |
| Current - Saturation: | 3.5A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 470nH Shielded Wirewound Inductor 2.2A 46 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.079" W (2.00mm x 2.00mm) |
| Series: | MCOIL™, MD |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-4100-2 LM MDKK2020TR47MM |
Introduce
We can supply MDKK2020TR47MM , send us a request quote to request MDKK2020TR47MM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDKK2020TR47MM.The price and lead time for MDKK2020TR47MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDKK2020TR47MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





