Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK1616TR47MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MDKK1616TR47MM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MDKK1616TR47MM
| Part No | MDKK1616TR47MM |
|---|---|
| Manufacturer | Taiyo Yuden |
| Description | FIXED IND 470NH 1.78A 95 MOHM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±20% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 470nH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.039" (1.00mm) |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 95 mOhm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.78A |
| Current - Saturation: | 3.3A |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Metal |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 470nH Shielded Wirewound Inductor 1.78A 95 mOhm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 1MHz |
| Shielding: | Shielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.065" L x 0.065" W (1.64mm x 1.64mm) |
| Series: | MCOIL™, MD |
| Q @ Freq: | - |
| Type: | Wirewound |
| Other Names: | 587-5471-2 LM MDKK1616TR47MM |
Introduce
We can supply MDKK1616TR47MM , send us a request quote to request MDKK1616TR47MM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MDKK1616TR47MM.The price and lead time for MDKK1616TR47MM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MDKK1616TR47MM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





