Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC9RS08KB12CFK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC9RS08KB12CFK with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MC9RS08KB12CFK
| Part No | MC9RS08KB12CFK |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 8BIT 12KB FLASH 24QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 12x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 254 x 8 |
| Package / Case: | 24-UFQFN Exposed Pad |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tray |
| Supplier Device Package: | 24-QFN-EP (4x4) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 18 |
| Speed: | 20MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RS08 RS08 Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 12KB (12K x 8) FLASH 24-QFN-EP (4x4) |
| Connectivity: | I²C, SPI |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | RS08 |
| Program Memory Size: | 12KB (12K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | RS08 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | MC9RS08KB12 |
| Other Names: | 935310934557 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply MC9RS08KB12CFK , send us a request quote to request MC9RS08KB12CFK pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC9RS08KB12CFK.The price and lead time for MC9RS08KB12CFK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MC9RS08KB12CFK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






