Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MC9RS08KA4CPJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MC9RS08KA4CPJ with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MC9RS08KA4CPJ
| Part No | MC9RS08KA4CPJ |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | IC MCU 8BIT 4KB FLASH 20DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 12x10b |
|---|---|
| RAM Size: | 126 x 8 |
| Package / Case: | 20-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 20-DIP |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 8-Bit |
| Number of I/O: | 18 |
| Speed: | 20MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RS08 RS08 Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 4KB (4K x 8) FLASH 20-DIP |
| Connectivity: | I²C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | RS08 |
| Program Memory Size: | 4KB (4K x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | RS08 |
| Oscillator Type: | Internal |
| Base Part Number: | MC9RS08KA4 |
| Other Names: | 568-14608 935309859174 MC9RS08KA4CPJ-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Peripherals: | LVD, POR, PWM, WDT |
Introduce
We can supply MC9RS08KA4CPJ , send us a request quote to request MC9RS08KA4CPJ pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MC9RS08KA4CPJ.The price and lead time for MC9RS08KA4CPJ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MC9RS08KA4CPJ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






